Anasayfa
09 Haziran 2020 ( 371 izlenme )
Reklamlar

Yumuşatıcının Zararını Görünce Bir Daha Kullanmayacaksınız

Yumuşatıcının Zararını Görünce Bir Daha Kullanmayacaksınız
Birçoğumuz evde çamaşırlarımızı yıkarken yumuşatıcı kullanırız reklamlarda yumuşatıcıların elbiselerimizi mis gibi koku tarak uzun süre öyle kalacağından bahsedilmektedir. Yumuşatıcılar içerik bakımından hangi maddelerden oluşuyor sorunun cevabını bu yazımızda okuyabilirsiniz.
Yumuşatıcının içindeki zararlı maddeler 
1. Alfa-Terpineol:
Bu kimyasalın vücudumuzda meydana getirdiği değişiklikler baş dönmesi baş ağrısı hafıza kaybı yüzde uyuşukluk boyunda ve sırtta ağrı gibi problemlerdir.
2. Benzil asetat:

Bu kimyasal pankreas kanserini neden olabilmektedir. İçeriğindeki bileşikler duman halinde yayıldığında gözleriniz ve solunum yollarında problemlere neden olabilir.

3. Benzil alkol:
Bu kimyasal vücutta merkezi sinir sistemi bozuklukları baş ağrısı, bulantı, kusma, baş dönmesi ve kan basıncında aşırı düşmeye neden olmaktadır.
4. Kloroform:
Kloroform kanserojen nörotoksin olduğu gibi vücutta baş ağrısı, bilinç kaybı, bulantı, uyuşukluk, kusma ve baş dönmesi gibi sorunlara yol açabilir.

5. Linalool:
Bu kimyasal da vücutta kas koordinasyon bozukluğu ve solunum problemlerine neden olabilmektedir.
Bütün bu kimyasallar evlerimizde çamaşırlarınızın yumuşak ve mis gibi kokması için kullandığımız yumuşatıcıların İçeriğinde bulunmaktadır.
Doğal yumuşatıcı olan sirke ile tanışın
Yukarıda sayılan nedenlerden dolayı artık evimizde yumuşatıcı kullanmamalıyız. Bunun yerine herkesin evinde bulunabilen mucizevi bir madde olan sirkeyi rahatlıkla kullanabiliriz. Sirke ile beraber bir miktar amonyakta kullanabilirsiniz.
Nasıl kullanılır?

Çamaşırlarınızı nasıl yıkıyorsanız aynı şekilde deterjanı aynı göze koyun. Yumuşatıcı bölmesine 1 su bardağı sirke içerisine isterseniz bir kaç damla amonyak katarak boşaltın. Burada amonyağın görevi kullanmış olduğunuz deterjanın çamaşırlarınızın üzerine yapışarak kalmasını engellemektir.
Mucizevi madde sirke ise çamaşırlarınıza mineral madde ekleyerek yumıçuşacık yapar. Amonyak kullanmak tercihiniz kalmış. Ama yumuşatıcıları hayatınızdan ve giysilerinizden uzak tutun!
Kaynak : https://kadinlakolay.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milyonların gözü kulağı bu haberde! Bayram müjdesi İdrar Yolu Enfeksiyonunu Önlemede En Etkili 5 Yöntem YAPILACAK ZAM BELLİ OLDU BİR İLİMİZİ DAHA VURDU