Anasayfa
02 Ekim 2020 ( 888 izlenme )
Reklamlar

YASAK GELDİ 60 GÜN

Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Evsel kullanım amaçlı etil alkolün satışına yasaklama getirildi. Yönetmeliğe eklenen geçici maddeye göre de evsel kullanım amaçlı etil alkolün satışı, yayım tarihinden itibaren 60 gün süreyle yapılabilecek. Tarım ve Orman Bakanlığının "Etil Alkol ve Metanolün Üretimi ile İç ve Dış Ticaretine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Düzenlemeyle, evsel kullanım amaçlı etil alkolün satışı gerçekleştirilemeyecek. Bakanlık, etil alkol, metanol ve alkollü içkiler piyasasının güvenliğinin tesisi için izin, izleme ve takip tedbirleri alacak ya da aldıracak. Öte yandan etil alkol ve metanolün internetten satışı yapılamayacak. Etil alkol üretim tesisini devredecek veya devralacak gerçek veya tüzel kişilerin vadesi geçmiş vergi borcu bulunması halinde devir işlemine izin verilmeyecek. Yönetmeliğe eklenen geçici maddeye göre de evsel kullanım amaçlı etil alkolün satışı, yayım tarihinden itibaren 60 gün süreyle yapılabilecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Masterchef Cemre’nin Bikinili Pozları Sosyal Medyada Gündemde ŞOK AÇIKLAMA PAZARTESİ BAŞLIYOR Bebek Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilir?