Anasayfa
23 Haziran 2020 ( 345 izlenme )
Reklamlar

Suudi Arabistan Hac Kararını Verdi

Suudi Arabistan, koronavirüs nedeniyle bu yıl hac ibadetinin yapılıp yapılmayacağı konusunda kararını verdi.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 180'den fazla ülkeye yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının 7 milyonu aştığı ve yarım milyona yakın insanın bu salgından yaşamını yitirdiğine dikkat çekildi.


Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve açık hava
 

Dünya genelinde insanları salgına karşı koruyacak bir aşı veya etkili bir ilacın henüz bulunmadığı belirtilen açıklamada, sosyal mesafeyi koruma imkanlarının zor olduğu ortamlarda salgının hızla yayıldığı kaydedildi.
 


 

Açıklamada, kutsal toprakların misafirlerini korumak amacıyla daha önce umre ziyaretlerinin askıya alındığı ve bunun da tüm İslam ülkelerince memnuniyetle karşılandığı aktarıldı.


 

Bakanlık açıklamasında, Müslümanların sağlığını korumak amacıyla bu yıl yurt dışından hacı adaylarının kabul edilmeyeceği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Kovid-19 salgınının yayılmaya devam etmesi, kalabalık ortamlar ve uluslararası ulaşımın daha da riskli olması, küresel vaka sayılarının ciddi şekilde artması nedeniyle Hac ve Umre Bakanlığı, bu yıl hac ibadetini ülkede ikamet edenlerle sınırlı tutacaktır."


Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve açık hava

 

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, bugüne kadar ülkede Kovid-19 nedeniyle 1267 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam vaka sayısının ise 157 bin 612'ye ulaştığını açıklamıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu Çay Böbrek Taşlarını Çözer Karaciğeri Temizler Ve Kanser Hücrelerini Öldürür Yıl sonu dolar beklentisi değişti.Yılsonu dolar tahmini NE GÖREN NE OKUYAN İNANAMIYOR O İLLERDE OTURANLAR