Anasayfa
06 Haziran 2020 ( 284 izlenme )
Reklamlar

Sağlığa Faydalı 6 Harika Çiçek

Sağlığa Faydalı 6 Harika Çiçek

Sağlığa Faydalı 6 Harika Çiçek
Bitki beslemeyi kuşkusuz hepimiz severiz. Hem gözümüzü gönlümüzü açıyor hem de emek verdiğimiz bir şeyin büyümesini gözlemlemek olabildiğince zevkli bir durum. Değerli bilgi doktoru okurlarımız için yaşadığınız ortamdaki havayı temizleyen bitkileri araştırarak hazırladık…

ALOE VERA ÇİÇEĞİ

Kısa köklü ve etli yapraklı olan aloe vera çiçeği, yüzlerce senedir alternatif tıpçılar tarafından kullanılmaktadır. Aloe vera jelinin iyi gelmediği problem hemen hemen yok denecek kadar azdır. Bilhassa hafif yanıklar ve yaralara iyi geldiği belirtiliyor.

Tek yararı da bu değil. Aloe vera bulunduğu yerdeki atmosferi – havayı temizliyor. Çok az miktardaki su ile bakabileceğiniz aloe verayı ofiste ya da evinizde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.

SARMAŞIK ÇİÇEĞİ


Sarmaşığı genellikle bahçelerde ya da binaların haricinde görmeye alışkınız. Fakat kapalı mekanlarda da yetiştirmek mümkün. Sürekli yeşil kalan sarmaşık bulunduğu ortamın havasını temizleyen bir bitki türüdür.

YELKEN ÇİÇEĞİ


Yelken çiçekleri çok fazla ışık ile su istemeyen beslemesi olabildiğince basit çiçeklerdir. NASA tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre yelken çiçekleri bulunduğu yerdeki benzen, formaldehit ve amonyağı temizlemektedir.

PATOS SARMAŞIK ÇİÇEĞİ
Sürekli yeşil kalan bir diğer bitki olan patos sarmaşık benzen, formaldehit ile ksilen gibi kimyasal bileşikleri temizliyor.

KURDELE ÇİÇEĞİKurdele çiçekleri pek fazla bakım istemeyen bitki çeşitlerindendir. NASA’ya göre yaşadıkları mekanı tolüen, formaldehit ile ksilen gibi kimyasal bileşiklerden arındıran bu bitkiyi hem evlerinizde hem de iş yerinizde rahatlıkla besleyebilirsiniz.

PAŞA KILICI ÇİÇEĞİ
Yatak odası bitkisidir. Gece boyunca oksijen üretir. Amerikan uzay ve havacılık dairesi NASA tarafından evdeki havayı temizleyen 3 bitkiden biri olarak seçilmiştir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KESİNLİKLE UZAK DURUN Deprem Oldu Geçmiş Olsun Sevilen Ünlü İsim Kaza Geçirdi Milyonlarca Emekliye Kötü Haber