Anasayfa
11 Haziran 2020 ( 83 izlenme )
Reklamlar

Ödem ve Şişkinliği Ortadan Kaldıran 8 Yiyecek

Ödem ve Şişkinliği Ortadan Kaldıran 8 Yiyecek!

Vücudunuz su tuttuğunda şişkinlik oluşur yani ödem oluşur, bunlar en çok ayaklarda görülür ve ağrılara sebep olur. Bu durum gerçekten çok rahatsız edicidir ve acıya sebep olur.Su tutmaya ödem ismi verilmektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı vücutta aşırı sıvı birikmesi meydana gelmektedir. Bu durumu çözmek için sizlere birkaç tavsiye vereceğiz lütfen dikkatle okuyun.Ödem, yüksek tansiyona, yüksek nabza ve kilo almanıza sebep olabilmektedir. Gövde, ayak ve bacak bölgelerinde oluşan şişmeleri azaltmak için bu besinleri tüketin

Ödem ve Şişkinliğe Karşı 8 Yiyecek!Eğer bu besinleri tüketirseniz, bu şikayetinizi hafifletebilir ve hatta tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Değerli habermuhtesem.com takipçileri, lütfen bu besinleri tüketin ve ödemden kurtulun. Sevdikleriniz ile de paylaşmayı ihmal etmeyin.

MAYDANOZ;Her sabah tüketin. Yarın kase maydanoz ödemler için birebir etkili besinlerdendir.

NAR SUYU; Nar ve nar suyu ödem attırıcı özellik taşıyan besinlerdendir. Fakat şeker sorunu yaşayanların dikkatli tüketmesi gereken meyvelerden. İçerisinde yüksek miktarda şeker bulunan gıdalar her ne kadar doğal da olsa yoğun bir şekilde alınmamalı.MUZ; İçerisinde bulunan potasyum ile vücudunuzdaki ödemlerin atılmasında faydalıdır.

ANANAS; Parçalara ayırın ve meyve suyu gibi tüketin. Ananas doğal detoks olarak anılan besinlerdendir.

YEŞİL ÇAY; İçecek denilince hepimizin aklına çay gelir fakat yeşil bitkilerden yapılan çayların yeri bir başkadır. Çok faydalıdır fakat aşırı miktarda tüketilmemesi gerekiyor.

SALATALIK; Midenizi rahatlatır ve içerisinde bulunan su ile günlük su ihtiyacınızı karşılamanızda yardımcı rol oynar.

YOĞURT; Az yağlı yoğurt ödeme karşı kullanılabilir. Prebiyotik etkisi ile ödemlerin atılmasında yardımcı olduğu belirtilmektedir.

SU; Ödemlerden kurtulmak için yeterli miktarda su tüketmeyi ihmal etmeyin. Gün içerisinde belirli aralıklarla su tüketin.

NOT: Zararlı yiyecekleri azaltın, kızartmalar, kafeinli, gazlı içecekler, hazır gıdalar, şeker ve tuz tüketimini azaltın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elektrik ve doğalgazda yeni dönem! 1 Temmuz'da başlıyor BU İLÇELERDE EVİ OLANA MÜJDE Cumhurbaşkanı Müjdeyi Verdi.. KORONA ilacını Ürettik Deprem Meydana Geldi