Anasayfa
14 Ağustos 2020 ( 364 izlenme )
Reklamlar

Malesef Durum Kötü Ağır tedbirlere dönebiliriz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yazılı açıklama yaptı. Koca açıklamasında "Tedbirlere riayet hala istediğimiz, arzuladığımız seviyede değil. Bu konudaki gevşeme bize bu günlerimizi aratabilir. Özellikle Ekim, Kasım aylarında gribal enfeksiyonların da devreye girmesiyle riskin daha fazla artması muhtemeldir." ifadelerini kullandı. 
Koca, "Artış bu hızla devam ederse bir daha yaşamak istemediğimiz ağır tedbirlere dönmemiz gerekebilir" dedi. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, bakanlık binasında toplandı. Yaklaşık 3.5 saat süren toplantının ardından, Bakan Koca yazılı açıklama yaptı. Koca, "Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısının bugünkü ana gündemi, öğrenci aileleri başta olmak üzere, bütün halkımızın merakla beklediği okulların eğitim- öğretime hazırlanması konusuydu. Bunun yanı sıra, salgının dünyadaki ve ülkemizdeki seyri, vaka artışının sebepleri, vaka sayılarının arttığı illerde alınacak önlemler, hastane kapasitelerimiz ve aşı çalışmaları ele alındı. Covid-19 salgını, dünyada hız kesmeden yayılmaya, ekonomileri, çalışma hayatını, sosyal hayatı, eğitimi etkilemeye, daha trajik olan sağlık boyutuyla, can almaya devam ediyor. Bugün itibariyle tespit edilebilen vaka sayısı 20 milyon 500 bin, can kaybı ise 746 bini buldu" ifadelerini kullandı.

SON 24 SAATTE 21 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan 12 Ağustos'taki vaka sayısı 1.212, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 18 olarak açıklandı. Böylelikle koronavirüs nedeniyle toplam hasta sayısı 244.392'ye yükselirken, hayatını kaybedenlerin sayısı da 5.891 oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin 19 Haziran 2020 koronavirüs tablosunu açıkladı YENİ YASAK GELİYOR BAKAN MÜJDEYİ VERDİ PARALAR HESAPLARA YATTI! 5 şehrin emniyet müdürü değiştirildi