Anasayfa
12 Haziran 2020 ( 1578 izlenme )
Reklamlar

İstanbul ve 30 İlimiz İçin Çok Kötü Haber

İstanbul ve 30 ilimiz için kırmızı alarm verildi. Meteoroloji bu illerimizde yaşayan vatandaşlarımızı ve yetkilileri acil olarak uyardı.

Vatandaşların o saatlerde zorunlu olmadıkça dışarı çıkmaması uyarısı yapılırken yetkililerin ise sel ve fırtınaya karşı tedbir alması istendi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, yürüyen insanlar, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve açık hava


Hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak. Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, 
Marmara, Ege, Batı Akdeniz, 
Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, 
İç Anadolu, 
Batı ve Orta Karadeniz,
 Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Giresun, Gümüşhane, Bitlis, Van ve muş çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, yürüyen insanlar ve açık hava


Yağışların Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Manisa, Uşak, Kütahya, Afyon, Isparta, Burdur, Konya’nın kuzey kesimleri, Eskişehir, Ankara’nın kuzey ve batısı, Bolu, Karabük, Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun ve Çorum çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, kuzey kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, diğer yerlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 
Ankara: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor) 

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

Adana: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Antalya: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

Samsun: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor) 

Trabzon: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri yerel olarak sağanak yağışlı 

Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BÜYÜK USTA HATİPOĞLU HAYATINI KAYBETTİ Yeni dönem artık değişiyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin 26 Haziran 2020 koronavirüs tablosunu açıkladı Ünlü Oyuncu Kalp Krizinden Hayatını Kaybetti