Anasayfa
06 Ekim 2020 ( 1358 izlenme )
Reklamlar

İlk etapta 500 bin öğrenciye tablet dağıtılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Covid-19 ile mücadele kapsamında ve yüz yüze eğitim konularının da masaya yatırıldığı kabine toplantısı sonrası gündeme damga vuracak açıklamalar yaptı. İlk olarak 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet bilgisayar dağıtılacak. Tablet almanın koşulları neler sorusu gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözleri kullandı : “İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren dağıtıma başlıyoruz” dedi.
Tablete ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözleri aktardı : ” Milli Eğitim Bakanlığımız uzaktan eğitim için bilgisayar temini için çalışıyor. İlk etapta 500 bin öğrencimize tablet vermek için çalışmaları başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren dağıtıma başlıyoruz. Ülkemizin internet altyapısının da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkarmak için Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor. Türk Telekom, Turkcell, Vodafone’la yürütmeyle hızla mesafe alacağız.” ifadelerini ekledi.

Sözlerden anlaşılacağı üzere yüzbinlerce tabletin dağıtım aşaması, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağladı. Tespit ve dağıtım sürecini MEB üstlenecek. Şartlar ve koşullar MEB tarafından yönetilecek

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren haber! Kıdem tazminatı görüşmesinden ne çıktı? BAKIN VATANDAŞ NE DEDİ Kredi kartı olanlar dikkat! Resmi Gazete'de yayımlandı, taksit süresi uzatılıyor BASKAN ERDOĞAN AÇIKLADI BÜTÜN ÇALIŞANLARA MÜJDELİ HABER