Anasayfa
25 Haziran 2020 ( 2232 izlenme )
Reklamlar

İçişleri Bakanlığı 81 İlde Uygulanan Yasağı Kaldırdı ARTIK SERBEST

Karar 81 İl valiliğine ve tüm kaymakamlıklara az önce gönderildi.
Karardan etkilenen milyonlarca vatandaş yasağın kaldırılmasıyla büyük sevinç yaşadı.

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği genelgeye göre 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, izin belgesi alarak turizm amaçlı seyahat yapabilecek.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, araba ve açık hava65 yaş ve üzerindekilerin "Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi" için sağlık kuruluşuna, valilik veya kaymakamlığa gitmesine gerek olmayacak.Genelgeye göre 3 yıl içinde organ ve kemik iliği nakli olanlar, immün yetmezliği bulunanlar ve diyaliz hastaları seyahat izin belgesine başvuramayacak.

EN FAZLA 6 KİŞİ OLACAK 65 yaş ve üzeri kişiler, kendileriyle aynı durumdaki 1. derece yakınlarını da kapsayacak şekilde en fazla 6 kişi için izin belgesine başvurabilecek.

BAŞVURULAR ALO 199'DAN YA DA E-DEVLET'TEN YAPILACAK Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi için "Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı"ndan ya da e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek.65 yaş ve üzerindekiler, "Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi"ni, otobüs, uçak, tren ve özel araçlarla yapılacak yolculuklarda kullanabilecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çalışan herkesi ilgilendiriyor! 17 Temmuz'a kadar yasak 100 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ… 70 YIL EVLİYDİ AMA MEĞER İŞTE O İLLER Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin 18 Haziran 2020 koronavirüs tablosunu açıkladı.