Anasayfa
10 Haziran 2020 ( 1266 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Müjdeyi Verdi.. KORONA ilacını Ürettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik toplantının ardından yaptığı açıklamada, koronavirüse karşı ilaç müjdesi verdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem uluslararası sağlık yardımlarıyla hem de ilaç geliştirme çalışmalarıyla ilgili önemli gelişmeler olduğunu belirtti.Bugüne kadar sağlık yardımı veya ihracat izni talebine olumlu karşılık verdikleri ülke sayısının 125’i bulduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hekimlerimizin Kovid-19 tedavisinde etkin şekilde kullandığı Favipiravir isimli ilacı TÜBİTAK çatısı altında çalışan bilim insanlarımız kendi sentezimizle üretmeyi başardı.

Sağlık Bakanlığımızın ruhsat sürecinin tamamlanmasının ardından ilaç kullanıma sunulacaktır.” diye konuştu.FAVİPİRAVİR NEDİR?Japonlar tarafından geliştirilen bir ilaç olan Favipiravir 2014 yılından beri Japonya’da ve bazı ülkelerde satışta. Virüslerle mücadele eden Favipiravir’in yapılan denemelerde herhangi bir ters etki göstermediği ve corona virüsünün tedavisinde faydalı olduğu Çinli yetkililer tarafından iddia edildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TARİH BELLİ OLDU HESAPLARA YATIYOR Bu Çay Böbrek Taşlarını Çözer Karaciğeri Temizler Ve Kanser Hücrelerini Öldürür Artık hiç kimse yapamayacak HEPİMİZ TÜKETİYORUZ