Anasayfa
17 Haziran 2020 ( 171 izlenme )
Reklamlar

Cehennem de Azap Görecek 6 Sınıf Kadın

Cehennem de Azap Görecek 6 Sınıf Kadın Bir gün Fatıma validemizle birlikte Resulüllah huzuruna giren imam-ı Ali , Nebiyy-i Ekrem efendimizi sürekli göz yaşı döker halde görünce üzülüp sorar : -Ya Resulullah , sizi böyle göz yaşı dökmeye sevk eden hadise nedir ?

1-395.jpg

Ne için böyle coşkun ağlıyorsunuz ? -Ya Ali , Miraç gecesinde Rabbim bana Cehennem in ( küçük ) suretini gösterdi . Orada yanacak kadınların misallerini gördüm . Çeşitli azaplarla tazip olunuyorlardı . Onun için göz yaşı dökmekteyim . -Nasıl azap görüyorlardı ya Resulallah ? Efendimiz şöyle anlatır: -Bir kadın gördüm saçlarından asılmış sallanıp duruyordu . -Bir kadın gördüm , dilinden asılmış ağzından da katran dökülüyordu . -Bir kadın gördüm , göğsünden asılmış feryat ediyordu . -Bir kadın gördüm , ayakları göğsüne , elleri başına bağlanmış , çevresinde yılan ve akrepler dolaşıyordu . -Bir kadın gördüm , gövdesi eşek , başı da hınzır başı gibi . -Bir kadın gördüm , köpek şekline çevrilmiş ağzından ateş dökülüyordu . Meleklerde dökmemesi için ateşten kamçılarla vuruyorlardı.

2-300.jpg

Daha fazla sabredemeyen Fatıma validemiz de Resül ( s . a .v . ) gibi göz yaşı dökmeye başlarken ; sormaktan da kendini alamaz : -Ya Resulallah , bu kadınların amelleri neydi , hangi hal ve tutumlarından dolayı böyle azap görmekteydiler ? istikbalde vaki olacak hallerin aynını bir sinema şeridi gibi müşahede eden Resulallah ( s . a . v . ) şöyle haber verir . -Ya Fatıma , bunların böyle cezaya çarpılmalarına dünyadaki şu amelleri , şu tutum ve hareketleri sebep oluştur , der ve şöyle sıralar : 1 .Saçından asılı kadının günahı , saçını örtmeyişi , namahremden korunmayışıdır.Örtmekte bir marifet miymiş , demesidir. 2 . Dilinden asılı kadının günah ve hatası ise , diliyle kocasına eziyet edip bezdirmesi , ona cevap hakkı vermemesidir.3 . Göğsünden asılı kadının günah ve kusuru ise , kocasının yatağından kaçması , onu yanından uzaklaştırmasıdır. 4 . Ayakları göğsünde , elleri de boynuna bağlı bulunan kadının günahı da , gusülsüz gezmesi cenabetten yıkanmamasıdır . Muayyen halden sonra da gusletmeyi terk etmesi gusül abdestini hafife alıp ibadetlerini yapmamasıdır.

3-216.jpg

5 . Bedeni eşek , başı da hınzır başı gibi olan kadının günahı da , devamlı yalan söylemesidir . 6 . Köpek şekline benzeyen ve ağzından ateş kusan kadının günahına da gelince , korkunç derecede komşuya haset yapması , çekememezlik halinde olması , hep komşunun ayıp ve kusuruyla meşgul olmasıdır . Resül Efendimiz daha sonra kızına şöyle buyurdu : -Kızım Fatıma , kocasına haksız yere isyan edip , eziyette bulunan kadınlara acıyorum . Onlara çok yazık . Yapmasınlar bunları . ibadetlerini yapsın , tesettürlerine riayet etsinler . EN KÖTÜSÜ NEDiR ? Resulü Ekrem ( s . a . v . ) sordu : Kadınlarınızın azdığı , gençlerinizin isyana daldığı ve sizler cihadı terk ettiğiniz zaman haliniz nice olur ? Ashab : Böyle şey olacak mı diye sorunca ( Allah ) Resulü Evet , varlığımı kudret elinde tutan (Allah )a yemin ederim ki daha kötüsü olacaktır buyurdu.Ashab :

4-100.jpg

Daha beteri nedir diye sordu . Resulallah evet diyerek şöyle konuştu: Ya Maruf ile emredip , münkerden nehyetmediğiniz zaman haliniz nice olacak ?Ashab iyice şaşırmıştı Böyle şeyde mi olacak diye sorduklarında ( Allah ) Resulü Evet olacak dedikten sonra şunları söyledi : Evet , nefsim kudret elinde olan ( Allah )a yemin ederim ki bunun daha fenası da olacaktır . ( Allah ) teala şöyle buyuruyor : Zatıma kasem ettim , onlara öyle bir fitne ve bela veririm ki halim olanları da şaşırır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAŞKAN ERDOĞAN MÜJDEYİ VERDİ YÜZDE 10 ZAM MUTLAKA KONTROL EDİN İLDE KARANTİNALAR BAŞLADI ŞARTLAR SİZE UYGUNSA BAŞVURUDA BULUNABİLİRSİNİZ