Anasayfa
18 Haziran 2020 ( 52 izlenme )
Reklamlar

Bir tatile bir buçuk yıl taksit imkanı

Bir tatile bir buçuk yıl taksit

Yurt içi hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama harcamalarında kredi kartı taksit süresi 12 aydan 18 aya çıkarıldı. Amaç koronavirüs sebebiyle zor durumda olan turizm sektörünü canlandırmak. Kamu bankaları da tatil kredisi paketleri sunmuştu.
Bir tatile bir buçuk yıl taksit

Ticaret Bakanlığı’nın perakende ticarette uygulanacak ilke ve kurallar hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliği Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

BDDK ilgili taksit süresinin 12 aydan 18 aya çıkarılacağını 10 Haziran’da açıklamıştı.

Fiyatı 3,500 TL’nin üstünde olan cep telefonu satışlarında üç ay, video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya ve tablet bilgisayar satışları ile fiyatı 3,500 TL’nin üstünde olan televizyon satışlarında altı ay olarak düzenlenen kredi taksitlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalar ise, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ve mobilya satışları için kredi kartı taksit sayısını 18 ay olarak düzenleyen madde kapsamına alındı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Artık hiç kimse yapamayacak YASAK GELDİ 60 GÜN Valilik duyurdu MALESEF ÜZÜCÜ HABER GELDİ