Anasayfa
15 Haziran 2020 ( 391 izlenme )
Reklamlar

BİR KENTİMİZ DİKEN ÜSTÜNDE

Yeni normalleşme süreci ile birlikte vaka sayılarında düşüş, iyileşen hasta sayılarında artış devam ederken Diyarbakır diken üstünde yaşamaya devam ediyor. Daha önce günde 3-5 arasında olan vaka sayısı son günlerde hızla arttı. Son 14 gün içinde 450 yeni vaka hastaneye yatırılırken, 650 kişinin de evlerinde karantinaya alındığı öğrenildi. VATANDAŞLAR TEDİRGİNKent genelinde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca maskesiz sokağa çıkma yasağı devam ederken, son 14 gün içerisinde 3 kişinin de korona virüsten dolayı hayatını kaybetmesi üzerine vatandaşlarda tedirginlik başladı.


İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!


VATANDAŞLAR EVLERİNE ÇEKİLDİHafta sonlarında kentin en işlek caddelerinde yoğunluk olurken vaka sayılarının artması üzerine vatandaşlar bu hafta sonu evlerine çekildi. Cadde ve sokakların boş olduğu kentte az sayıda insanın dışarıda olduğu gözlendi.SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI UYARDIDiyarbakır'da artan vakalar üzerine bir grup STK vatandaşları tedbirlere uymaları çağrısında bulundu. Aralarında Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ve Diyarbakır Ticaret Borsası'nın da bulunduğu 27 STK'nın ortak imzasını taşıyan açıklamada salgın tehdidinin devam ettiği, kontrol altına alındığına dair veri olmadığı, virüsün bulaşıcılığının yüksek olduğu ve henüz bir aşısı ile tedavisinin bulunmadığı hatırlatıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bankada hesabı olan, kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Artık yasak Son dakika. Bu 42 İlde yaşayanlar dikkat.Yasak yeniden başladı SEBEBİ HERKES ŞAŞIRTTI Yeni dönem artık değişiyor