Anasayfa
14 Eylül 2020 ( 216 izlenme )
Reklamlar

Başkan Erdoğan'ın sözleri Yunan basınında böyle yankılandı

Başkan Erdoğan’ın sözleri Yunan basınında böyle yankılandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan had-dini fazlasıyla aşan Fransa’nın çakma “Napolyon”u Emmanuel Macron’a yıllar öncesine ait bir video ile cevap verdi. Erdoğan’ın paylaştığı videoda “Biz size büyük geliriz, bizi yiyemezsiniz” ifadeleri yer aldı. Erdoğan’ın paylaşımı Yunan medyasında geniş yankı buldu.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Libya’daki başarıları emp-eryalist Fransa’nın ayarlarını iyice bozdu. Avrupa Birliği’nden açık bir şekilde Türkiye’ye yaptırım uygulamasını isteyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında kü-stah açıklamalarda bulundu.

Macron, “Erdoğan hükümetine karşı se-rt olmalıyız. Bizim sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan’la” diyerek had-dini ve boyunu fazlasıyla aşan sözler sarfetti.

Çakma “Napolyon” Macron’un küstah sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan to-kat gibi bir cevap geldi.

“Bizi yiyemezsiniz”
Sosyal medya hesabından İstanbul belediye başkanı olduğu döneme ait bir videoyu paylaşan Erdoğan “Hazırladığınız bir kurt sofrası var. O kurt sofrasında bizleri yemek istiyorsunuz ama kusura bakmayın, biz size büyük geliriz, bizi yiyemezsiniz” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımı kısa süre içinde büyük beğeni topladı.

Erdoğan’ın sözleri Yunan basınını salladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu paylaşımı Yunan medyasını da salladı. Erdoğan’ın pr-ovok-asyon peşinde koştuğunu iddia eden Yunan medyası hazımsızlıklarını bir kez daha ortaya koydu.

Türkiye’nin Ege ve Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini “ko-rsan” ve “yas-adışı” olarak nitelendiren Yunan medyası kü-stah ifadeler kullanarak yaşanan krizden Ankara yönetimini sorumlu tuttu.

Akılalmaz bir şekilde Türkiye’nin işg-alci bir politika izlediğini iddia eden Yunan basını “Türk çıl-gınlığı zirve yaptı. Uluslararası hukuku ihlal eden Türkiye bölgede yasa dışı ey-lem ve tatb-ikatlar gerçekleştirdi” hezeyanında bulundu

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin 25 Haziran 2020 koronavirüs tablosunu açıkladı Milyonlarca Emekliye Kötü Haber GERÇEK AÇIĞA ÇIKTI SEVGİLİ DEHŞETİ