Anasayfa
26 Temmuz 2020 ( 1846 izlenme )
Reklamlar

BAKANLIK AZ ÖNCE AÇIKLADI

İçişleri Bakanlığı 81 şehrin valiliklerine Kurban Bayramı talimatını gönderdi. Talimat içerisinde bir de kısıtlamalar söz konusu. İçişleri Bakanı Soylu dahil olmak üzere bir çok yetkili sahada olacak.

İçişleri Bakanlığı’nın, Kurban Bayramı’na ilişkin trafik tedbirleri kapsamınca 162 bin 832 emniyet ile jandarma trafik personeli görev yapacak. 81 ile talimatlar gönderildi. 7 gün 24 saat esası ile uygulanacak tedbirler düzeyinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere bakan yardımcıları, Jandarma Genel Komutanı, Emniyet Genel Müdürü, valile ile kaymakamlar, emniyet genel müdür yardımcıları, jandarma genel komutan yardımcıları, jandarma bölge komutanları, jandarma eğitim/komando tugay komutanları ve daire başkanları, il ve ilçe emniyet müdürleri ve jandarma komutanları da tedbirleri yerinle incelemek üzere saha da olacaklar.

Ayrıca kısıtlama kapsamınca, mevsimlik tarım işçilerini taşıyan araçların 24.00-06.00 saatleri arasında şehirlerarası yolculuk yapmalarına izin verilmeyecek.

Tarımsal zirai, traktör ve biçerdöver gibi araçların gerekli tedbir alınmadan trafikte seyretmelerine izin verilmeyecek.

Motorlu bisiklet ve motosiklet kullanıcıları üzerinde koruma başlığı ve gözlüğü, diğer araçlarda ise emniyet kemeri ve çocuk bağlama sistemleri kullanımına ilişkin farkındalığı arttırmak amacıyla eğitim ve denetim faaliyetleri bir arada yürütülecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin 22 Haziran 2020 koronavirüs tablosunu açıkladı S’igara İçen Vatandaşa Haber Doğum Çantasında Neler Olmalıdır İŞTE O FİRMALAR