Anasayfa
26 Eylül 2020 ( 781 izlenme )
Reklamlar

6 İlimiz İçin Kritik Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumunda çok sayıda ilimiz için eyvah eyvah dedirten acil durum uyarısı yaptı ve kırmızı alarm verdi.

Mevsim normallerinde günler geçiren Türkiye Meteorolojinin yaptığı acil durum uyarısıyla soğuk duş yaşadı.

Fotoğraf açıklaması yok.


6 ilimiz için dolu fırtına ve sel uyarısı yapan Meteoroloji yetkilileri ve vatandaşları dikkatli olmaları ve tedbir almaları konusunda acil durum koduyla uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), yağışların Artvin ve Rize çevrelerinde kuvvetli olmasının beklendiğini duyurdu. Rüzgarın ise Marmara bölgesi geneli ile Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli eseceği tahmin ediliyor. Öte yandan Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Erzurum çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel dolu hadisesiyle beraber etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve iç kesimleri ile Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Akdeniz Bölgesinin iç kesimleri, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimi ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Konya, Denizli, Ordu ve Giresun çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ, RÜZGAR VE DOLU UYARISI 
Meteoroloji tarafından yapılan kuvvetli yağış ve rüzgar ile dolu uyarısında şu ifadeler yer aldı: 

* Yağışların; Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. 

Görüntünün olası içeriği: araba ve açık hava


* Rüzgarın Marmara Bölge geneli ile Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 Km/saat) eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır. 

* Bu akşam ilk saatlerde Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Erzurum çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel dolu hadisesiyle beraber etkili olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yerel dolu, yıldırım, hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Hava sıcaklığının İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde mevsim normallerinin 1-3 derece altında diğer yerlerde mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yemek Tarifleri Yasaklar Geri Geliyor 39 İLDE GEÇERLİ OLACAK Artık Yasak Oldu