Anasayfa
06 Eylül 2020 ( 413 izlenme )
Reklamlar

Uyarı Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), kuvvetli yağış ve sıcak hava uyarısı yaptı. Giresun’un doğu ilçeleri, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kuzey ilçelerinde yağışın etkili olacağını kaydeden Meteoroloji, hava sıcaklıklarının ülkemizin güneydoğu kesimlerinde mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyretmesinin beklendiğini aktardı.Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Giresun’un doğu ilçeleri, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile doğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege Kıyılarında kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava


KUVVETLİ YAĞIŞ VE SICAK HAVA UYARISI MGM’nin uyarılarında şöyle denildi: * Yağışların, Giresun’un doğu ilçeleri, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. * Hava sıcaklıklarının ülkemizin güneydoğu kesimlerinde mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.4 İL İÇİN SARI UYARI Öte yandan Meteoroloji’nin MeteoUyarı sistemine göre yarın için Artvin, Rize, Trabzon ve Giresun için sarı uyarı verildi. Uyarıda 4 ilde gök gürültülü sağanak yağış beklendiği kaydedildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Paranızı Geri Alın Dikkatli Olmakta Fayda Var Hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı TEMMUZ 2020 MEMUR EMEKLİ, İŞÇİ MAAŞ ZAMLARI BELLİ OLDU