Anasayfa
18 Haziran 2020 ( 182 izlenme )
Reklamlar

Şehir Sayısı 51'e Yükseldi

Gün geçmiyor ki Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu uyarılarını yinelemesin. Vatandaşların bazıları maalesef kurallara riayet etmiyor. Kendilerini düşünmeyip maske takmayan vatandaşlar karşıda ki vatandaşın canını da riske atıyor düşünmüyor ve maskesiz geziyor. 3 şehrin daha eklenmesi ile maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu şehir sayısı 51 oldu.Maske kullanmanın zorunlu olduğu şehirlerimiz bu şekilde:
“İstanbul, Ankara, Bursa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Rize, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Tunceli, Uşak, Yalova, Zonguldak.” Şeklinde. Listeye yeni şehirlerin eklenmesi an meselesi olarak düşünülmekte.

51 şehirde maske takmayan vatandaşlara pazartesi günü itibariyle; Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası uygulanacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAKIN VATANDAŞ NE DEDİ TEMMUZDA BAŞLIYOR 3 AY DAHA UZATILDI Sağlık Bakanı Koca'dan Türkiye'yi Sevince Boğan Müjde Bilim Kurulu üyesi ‘işler ters gidiyor’ dedi ve uyardı