Anasayfa
15 Ekim 2020 ( 411 izlenme )
Reklamlar

Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sağlıkçıların sayısını verirken gözleri doldu, boğazı düğümlendi

Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, basın mensuplarının "Koronavirüs nedeniyle kaç sağlıkçı hayatını kaybetti?" sorusunu cevaplarken gözleri doldu, boğazı düğümlendi. Testi pozitif çıkan sağlık çalışanlarının sayısı 40 bini geçtiğini söyleyen Koca, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 107 olduğunu belirtti.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının sayısını verirken gözleri doldu. Bakan Koca, "Sağlık çalışanlarımızın özellikle pozitif olan, semptomu olan veya olmayan, biz çünkü riskli grupta, riskli alanda çalışan yoğun bakım, acil gibi çalışan sağlık çalışmalarımızı talepleri halinde haftalık taramalarını yapıyoruz. Testi pozitif olanların sayısı 40 bini geçti. Hayatını kaybeden, testi pozitif olan sağlık çalışanlarımızın sayısı da son dönem arttı maalesef. Sayıları 100'ü geçti. 107 olduğunu söyleyebilirim. Yakınlarına başsağlığı, hepimize başsağlığı, Allah'tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı.

Koronavirüs Bilim Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Koca, "Koronavirüsle artık çok şey biliyoruz" diyerek şu şöyle devam etti:

"Kuralların sonuçları hakkında, somut, ölçülebilir tecrübelerimiz var. Salgının maske, mesafe ve temizlik tedbirlere uyuldukça gerilediği, uzaklaştıkça tırmanışa geçtiğini görüyoruz.

GRİP VE KORONAVİRÜS
DSÖ iki gün önce 12 Ekim'de grip güncelleme raporunu yayınladı. Grip vakalarının azalması sonucunu maske, sosyal mesafe ve el hijyenine bağlamaktadır.

Ekim ayındayız. Koronavirüse karşı alacağımız tedbirlere uyarsak iki hastalıktan korunmuş olacağız.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milyonlarca Ehliyet Sahibine ve Yeni Ehliyet Alacaklara Çok Kötü Haber DÜNYA SEVİNCE BOĞULACAK Virüsün barınamadığı tek yer Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 4 bin 792'ye yükseldi