Anasayfa
18 Haziran 2020 ( 1026 izlenme )
Reklamlar

KORONA MUTASYONA UĞRADI

Corona (Covid-19) mutasyona uğrar mı, uğramaz mı derken maalesef mutasyona uğradı. Hem de öyle böyle değil. Tam 10 kat bulaşıcılık kazanarak. Amerika’nın New York şehrinde elde edilen verilerin sahibi Scripps Araştırma Enstitüsü“D614G” koduyla duyurulan mutand versiyonlu Covid-19 bulaşıcılığının yanında 4 fazladan kat fazla taca da sahip. Korku yeniden başladı. Özellikle New York şehrinden. Dünyaya yayılırsa önü alınamaz gibi duruyor. Bugünleri arar dururuz. Daha çabuk hücrelere nüfuz edip dört kata hızlı ölüme de neden oluyor

Yeni tip corona virüs olan “D614G” özellikle İtalya ve İngiltere de etkili olmuş. Oralardaki ölüm oranlarının yüksekliğini Scripps Araştırma Enstitüsü bu şekilde açıklıyor. Turizm mevsimine girdiğimiz bu dönemde önlemlerin buna göre alınması gerekecek.

Konuya değinen İngiltere Reading Üniversitesi’nden Profesör Ian Jones, konuyu değerlendirerek, “Evet mutant virüs daha bulaşıcı. Çalışma oldukça iyi. Bu durum virüsün düşük miktarlarda olsa dahi kolayca yayılabileceği anlamına geliyor,” açıklamalarında bulundu.

Konuyu araştıran Dr. Hyeryum Chloe, “Söz konusu mutasyon diğerlerine göre çok daha bulaşıcı ve ölümcül. Koronavirüs insanların akciğerlerinde bulunan ACE2 reseptörlerine Sahip olduğu taç yapılar aracılığıyla tutunuyor. D614G ise çok sayıda taç yapıya sahip ve bu durum insan organlarına daha fazla zarar anlamına geliyor,” dedi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Koca, ''Salgın riski ortadan kalkmış değil BAKAN KOCA AÇIKLADI Yüzyıllardır Tesiri Devam Eden D-ua LGS ve YKS sebebiyle sokağa çıkma kısıtlaması geliyor