Anasayfa
16 Haziran 2020 ( 567 izlenme )
Reklamlar

KESİNLİKLE UZAK DURUN

Domatesi Bu Șekilde Saklamayın Bütün Faydası Yok OluyorDomates en sevdiğimiz yiyeceklerden ancak yanlıș saklama șekli bütün faydasını yok ediyor. Domates salataların vazgeçilmezi olan bir besin olduğu gibi yemeklerinde vazgeçilmezi.İster menemen yapın ister domatesli biberli kızartma.


KESİNLİKLE UZAK DURUN - 2

İster renk versin diye yaptığınız et yemeğinin içerisine atın.İsterseniz çorbasını isterseniz konservesini.Ne kadar çok kullanım alanı var öyle değil mi?Kurusu da ayrı bir lezzetli tabi Ama domatesle ilgili bilmeniz gereken bir șey var. Onu buz dolabına koymak ona ait bütün faydalı vitaminleri yok ettiği gibi çok kolay bozulmasına yardımcı oluyor.O yüzden buzdolabına kesinlikle domatesi koymayın.Domates öyle değerli bir yiyecek ki Yașlıların bedensel ve zihinsel sağlığını korumada son derece etkili bir antioksidan olan likopenin en zengin kaynağıdır.


KESİNLİKLE UZAK DURUN - 4

Likopen kanser riskini azaltır, damarlarınızı korur, cildinizi ve belleğinizi destekler. Domatesin bașlıca yararlarıdomatesin faydaları içeriğindeki antioksidanlardan ve yararlı bileșenlerden kaynaklanmaktadır. Domatesin içindeki ana antioksidan likopendir. Bu madde, vücutta hasara yol açabilecek serbest radikalleri nötralize eder. Domatesin içinde ayrıca beta karoten, folik asit ve A, C, E vitaminleri bulunur.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adıyamanlı Piyade Teğmen şehit oldu İKİ ÜLKE ÇATIŞIYOR Sivilce Nasıl Geçer? Valilik duyurdu