Anasayfa
09 Kasım 2020 ( 1560 izlenme )
Reklamlar

Herkes Aşıyı Beklerken, Japonlar Buldu

Dünya milletleri arasında en zekilerinin arasında gösterilen Japonlar yine yaptılar yapacaklarını. Tüm dünya aşı araştırmalarını takip ederken ve sonuçlarını beklerken Japonlardan müthiş bir hamle geldi. Yaptıkları icat sayesinde koronavirüs 7 dakika içerisinde etkisiz hale geliyor.

Japonlardan harika icat. Yeni tip koronavirüsü 7 dakika gibi bir kısa sürede yok eden cihazı icat ettiler. Japonya’da bir firma öyle bir cihaz üretimi yaptı ki ultraviyole ışınlar sayesinde mikrop ve virüsler yok oluyor. Tavana monte edilen Care222 adlı cihaz, iki buçuk metre mesafeden havada bulunan virüs ve bakterilerin yüzde 99’unu sadece 7 dakika gibi bir kısa sürede yok ediyor.
Japonya’da ki “Ushio” isimli firma bu cihazı üretirken öyle hassas davrandı ki Koronavirüsü etkisiz hale getiren ve bunu ultraviyele-UV ışınları sayesinde yapan “Care222” adlı cihaz insanlara zarar bile vermiyor. Columbia Üniversitesi ile beraber icat edilen Care222, 254 nanometre dalga boyunda UV yayan geleneksel cihazların zıttına, insana zararsız olan 222 nanometrelik UV yaymakta.

Mikropları etkisiz hale getirirken insanlara zarar vermeyen cihaz, yüksek riskli otobüs, tren, asansör ve ofis ortamlarının dezenfekte edilmesinde büyük katkı sağlanarak kullanılabilecek. Tavanına monte edilen Care222, 2,5 metre mesafeden havadaki virüs ve bakterilerin yüzde 99’unu 7 dakikada yok ediyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BASKAN ERDOĞAN AÇIKLADI BÜTÜN ÇALIŞANLARA MÜJDELİ HABER 39 İLDE GEÇERLİ OLACAK Durum Kötüye Gidiyor Sokağa Çıkma Yasağı Bakın Ne Zaman Bașlıyor