Anasayfa
23 Ağustos 2020 ( 385 izlenme )
Reklamlar

Ev sahibi olmak isteyenlere müjde

Emlak bölümünde devlet tarafından sağlanan en önemli desteklerden bir tanesi konut hesabı. Konut hesabı ile vatandaşlar önemli miktarda devlet yardımından faydalanabilecek olan yurttaşların bu yardımı ne kadar vakitde kaç TL olarak alabileceklerini aktarıyoruz. İşte devletin ev alacak olan vatandaşlara tanıttığı o yardımlar. DEVLETTEN 28 BİN TL KONUT YARDIMI Devlet doğrulusunda sağlanan bu konut yardımından faydalanacak olan vatandaşlar için süreç şu şekilde izleyecek.
Ev alabilmek için düzenleme yapacak olan vatandaşlar bankalardan konut hesabı açacaklar. Bu konut hesabında yıl belli bir oranda para biriktirecek olan vatandaşlar birikimlerine göre yardım ödemesi alacaklar.


Vatandaşlar konut hesabına aylık ya da tespit edilen periyotlarla ödeme yapacaklar. Ödemeler düzenli olacak ve bu birikim uygulanan hesaptan para kullanılamayacak. Yılda yalnızca belli bir tutarda para kullanabilecek olan vatandaşlar en az 3 sene birikim yaparlarsa desteğin sahibi olacaklar. Devletten daha yüksek destek alabilmek içinise 60 ay yani 5 seneye kadar birikim yapılabilir. BİRİKİM VE DESTEK ÖDEMESİ TUTARLARI Konut hesabında 36 ay ile 47 ay arasında birikim yapanlar yüzde 15 seviyesinda 24 bin TL’ye kadar karşılıksız destek alabilirler.

Eğer birikim süreci 48 ile 59 ay arasında olursa alıncak destek seviyesi 18 olur ve 26 bin TL’ye kadar karşılıksız destek alınabilir. 60 ve daha uzun vakit birikim yapanlara uygulanan destek ödeneği ise yüzde 20 seviyesinde. Bu birikim sürecinde ise 28 bin TL’yi aşan bir rakamda destek alınabilir.


BAŞVURU İŞLEMLERİ Konut hesabı tespit edilen rastgele bir bankadan, hesap açtırabilirsiniz. Burada ödeme planınızı belirleyerek birikim yaparak destek sahibi olursunuz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Malatya'da Şiddetli Deprem Büyük Geçmiş Olsun İstanbul'da artık zorunlu Bu illerde yaşayan vatandaşlara 960 Lira gıda yardımı yapılacak ! Aşı İçin Tarih Verdi