Anasayfa
18 Haziran 2020 ( 589 izlenme )
Reklamlar

EMEKLİLERE MÜJDE: Maaşlar 405 TL Artacak

Emeklileri Sevince Boğan Zam Haberi Az Önce Açıklandı.

Türkiye Emekliler Derneği ve memur konfederasyonları duyurdu. Memurlara, işçilere eş ve çocukları için her ay ödenen aile yardımının emeklilere de arkadaşlar gündeme geldi. Konu, hem Türkiye Emekliler Derneği'nin (TÜED) hem de memur konfederasyonlarının talepleri arasında yer alıyor.

EMEKLİYE 405 LİRA
Talepler hayata geçerse; ihtiyaç ödenen aile yardımı emeklilikte de sürecek. Takvim'de yer alan habere göre, 332, 0-6 yaş arası çocuk için 73,04, 6 yaş üstü çocuk için 36,52 lira olarak kullanabilirsiniz aile yardımından, emekliler de yararlanacak.

Eşi çalışmayan, 6 yaş üstü 2 çocuğu olan emekli, aylık 405 lira alacak.
GÖZLER KPDK'DA
Konu, memur konfederasyonları tarafından toplu sözleşme masasına da taşındı. Burada karara bağlanmayan konular Kamu Personel Danışma Kurulu'nda (KPDK) ele alınıyor.

Emekliler, aile yardımı talebinin ilk KPDK toplantısının gündemine alınıp karara bağlanmasını yorumu. TÜED de "Aile yardımının emeklilikte de devam etmesini sağlayacak düzenleme düzenlemelerini gidecek istiyoruz" diyor.

HER AY EŞ-ÇOCUK DESTEĞİ
Memurların aile yardımı Temmuz'da maaş katsayısındaki artışla zamlanacak. Tutarlar en az yüzde 4 yükselecek. Eğer ilk 6 aylık enflasyon yüzde 4'ün üstünde çıkarsa, aşan kısım kadar fark da eklenecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milyonlarca çalışan eksik maaş alacak TEHLİKE ALTINDA OLAN İLLERİMİZ Diyabete karşı tüm umutları yitirmişken, her şey böyle değişti - DİYABETİ NASIL YENDİM? ÇİNLİ UZMANDAN İTİRAF