Anasayfa
18 Haziran 2020 ( 667 izlenme )
Reklamlar

Düzenleme yapıldı.Artık başvuran herkes 10 Bin TL'yi alabilecek

Yeni düzenleme

Temel gereksinim destek kredisi kapsamında verilebilecek olan kredilerin tamamı devletimizin hazinesinden sağlanacak ve vatandaşlar yalnızca yüzde 0,49 faiz ödeyecekti. Ortalama en yüksek ödeme ise 376 TL olarak belirlenmişti. 30 ay süresince ödenecek ilk 6 ay erteleme yapılabilecekti. Sal’gın sürecinde milyonlarca dar gelirli vatandaşımızın acil nakit ihtiyacına cevap bulabilmek adına 3 kamu bankasından başlatılan Temel gereksinim destek kredisine 5,5 milyon vatandaşımız müracaat yaptı. Temel gereksinim destek kredisi kapsamında verilebilecek olan kredilerin tamamı devletimizin hazinesinden sağlanacak ve vatandaşlar yalnızca yüzde 0,49 faiz ödeyecekti.

Ortalama en yüksek ödeme ise 376 TL olarak belirlenmişti. 30 ay süresince ödenecek ilk 6 ay erteleme yapılabilecekti. 1 Nisan 2020 tarihinde başlayan Temel gereksinim destek kredisi bugünümüzde hala devam etmektedir.

Fakat Temel gereksinim destek kredisi müracaatları katiyen istenildiği gibi neticelenemedi. Vatandaşlarımız mağduriyet yaşadı. İşte bütün detaylar… 

Sal’gın sebebiyle milyonlarca vatandaşımız işsiz kaldı. İşsiz kalan vatandaşlarımıza özel olarak tasarlanan bu yenilikçi kredi paketi ile birlikte herkes rahat bir şekilde acil nakit gereksinimlerine cevap bulabilecekti. Bütün haber kanallarında ve alakalı internet sitelerinde yalnızca son dakika haberi olarak paylaşıldı, hem de 3 kamu bankası dahi lüzumlu açıklamaları yaptı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dahi konudan sevinçle bahsetti. 1 Nisan 2020 tarihinde müracaatlar başladı, 3 kamu bankasına toplam 5,5 milyon vatandaşımız müracaat yaptı.

Başvuruların değerlendirilebilmesi ve neticelerin vatandaşlara iletilebilmesi ortalama 11 gün sürdü. Fakat herkes cevap alamadı, ilk cevabı alanlar yalnızca 200 bin birey ile sınırlıydı. Ardından geriye kalan vatandaşlar mağduriyet yaşadı. Mağduriyetler yalnızca cevap alamamak değildi aynı vakitte 10 bin TL kredi müracaatı yapanlar da aynı şekilde eksik kredi tutarları aldılar 10 bin TL krediye müracaat yapanlar genelde 3 bin TL gibi sahip olunan kredi tutarında olmayan bir meblağ tahsil edebildi.Dar gelirli vatandaşlara sağlanan desteklerden olan Temel İhtiyaç Desteği Kredisi ile alakalı olarak son dakikan gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor.

Milyonlarca vatandaşın Temel İhtiyaç Desteği Kredisi kullanmasına karşın müracaatp netice alamayan binlerce vatandaş her platformda memnuniyetsizliklerini ifade ediyorlar. Temel İhtiyaç Desteği Kredisi müracaatı yapıp kredileri onaylanmayan vatandaşlar amacıyla yeni planlama yapılacak mı? Temel İhtiyaç Desteği Kredisi müracaatı reddedilenler tekrardan müracaat yapabilecekler mi? Temel İhtiyaç Desteği Kredisi müracaat reddedilenlere kredi kullandırılacak mı? İşte bütün bu soruların cevapları…

10 BİN TL 6 AY GERİ ÖDEMESİZ KREDİ ŞİKÂYET EDİLEBİLİR Mİ?

10 bin TL 6 ay geri ödemesiz yüzde 0,49 36 ay vadeli kredi şikâyet edilebilir mi? Sorusunun tek cevabı evet şikâyet edilebilir. Şikâyetleriniz amacıyla Kamu Denetçiliği Kurumu’nu tercih edebilirsiniz. Anayasa mahkemesi, tüketici mahkemesi ve aynısı şikayet edebileceğiniz bütün alanlar bu konuyu tamamı ile Kamu Denetçiliği Kurumu’na devretmiş durumda. Kamu Denetçiliği Kurumu şikayetleri ve hali denetledikten sonra bütün müracaatlar alakalı Tüketici mahkemesine taşınacak.

Kamu Denetçiliği Kurumu kurumsal internet sitesi üzerinden alakalı şikayetlerin dilekçesini online olacak şekilde almaktadır. https://ebasvuru.ombudsman.gov.tr/ bağlantısından 3 kamu bankasını eksik ve yalan beyan verme suçu, eksik kredi kullandırma suçu, tek şartın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dile getirdiği 5 bin TL altı geliri olan her bireyin yararlanabileceği sözünün tutulmadığı şeklinde online dilekle ile alakalı şikayet müracaatları gönderilebilir

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul ve 30 İlimiz İçin Çok Kötü Haber Türkiye'yi Üzen Haber 6 İlimiz İçin Uyarı Geldi Bakan Koca Sinyali Verdi