Anasayfa
14 Haziran 2020 ( 1272 izlenme )
Reklamlar

Durum Kötüye Gidiyor

Türkiye’de koronavirüse karşı normalleşme adımlarının atılması sonrası yeni vaka sayısında artış görüldü. Normalleşme sonrası ortaya çıkan olumsuz gelişmeler sonrası Bakan Koca ile Bilim Kurulu sokağa çıkma yasağına ilişkin sinyalleri verdi.


İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Bilim Kurulu’na göre koronavirüs tablosunda günlük vaka sayısının direncinin bir türlü kırılamaması ve takılı kalmasında, hatta artmasında yüzde 20’lik bir kesimin kurallara uymaması olduğunu belirtti. Bilim Kurulu’nun sokağa çıkma yasağı, cezai yaptırım teklifine, Bakan Koca sıcak baktı. 

İşte Zehra'nın Kazandığı Okul!

Sağlık Bakanlığının tahminlerine göre haziran ayının ortalarına dek günlük vaka sayısının 500’lü rakamlara inmesi, Temmuz başı itibarile ise 100’ün altına inmesi ön görülüyordu. Fakat asker uğurlamaları, geçmiş bayramın mübarek olsun ziyaretleri, taziye, nişan gibi yapılan toplu faaliyetler sonrası maalesef vaka sayısın da artış görüldü. Ayrıca Lokal olarak kurallara uymayanların da olduğu belirtildi. Önümüzde ki günlerde yeni vaka sayısında düşüş olmaz ise sokağa çıkma yasağı gelebilir.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Müthiş Buluş Bakın Kim Suç Duyurusunda Bulunduı GECE YARISI KABUL EDİLDİ Milyonlarca Memur ve Emekliye Ocak Ayında Yapılacak ZAM Belli Olmaya Başladı