Anasayfa
10 Haziran 2020 ( 1258 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Müjdeyi Verdi.. KORONA ilacını Ürettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik toplantının ardından yaptığı açıklamada, koronavirüse karşı ilaç müjdesi verdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem uluslararası sağlık yardımlarıyla hem de ilaç geliştirme çalışmalarıyla ilgili önemli gelişmeler olduğunu belirtti.Bugüne kadar sağlık yardımı veya ihracat izni talebine olumlu karşılık verdikleri ülke sayısının 125’i bulduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hekimlerimizin Kovid-19 tedavisinde etkin şekilde kullandığı Favipiravir isimli ilacı TÜBİTAK çatısı altında çalışan bilim insanlarımız kendi sentezimizle üretmeyi başardı.

Sağlık Bakanlığımızın ruhsat sürecinin tamamlanmasının ardından ilaç kullanıma sunulacaktır.” diye konuştu.FAVİPİRAVİR NEDİR?Japonlar tarafından geliştirilen bir ilaç olan Favipiravir 2014 yılından beri Japonya’da ve bazı ülkelerde satışta. Virüslerle mücadele eden Favipiravir’in yapılan denemelerde herhangi bir ters etki göstermediği ve corona virüsünün tedavisinde faydalı olduğu Çinli yetkililer tarafından iddia edildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ünlü Oyuncu Kalp Krizinden Hayatını Kaybetti ADAM EŞİNİN CÜZDANINDA BAKIN NASIL BİR NOT BULDU İdrar Yolu Enfeksiyonunu Önlemede En Etkili 5 Yöntem EMEKLİLERE MÜJDE: Maaşlar 405 TL Artacak