Anasayfa
12 Haziran 2020 ( 3800 izlenme )
Reklamlar

Çok önemli karar.Yasak 3 ay daha uzatıldı

Hem milyonlarca çalışanın hem de işverenin merakla beklediği yeni istihdam paketinin ayrıntıları belli oldu. Salgın sürerken başlayan normalleşme sürecinde Yeni İstihdam Kalkanı paketinin ayrıntıları da belli oldu. NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen’in aktardığı bilgilere göre yeni düzenlemeler şöyle olacak.Salgın ile getirilen işten çıkarma yasağı 3 ay daha uzatılacak. Ücretsiz izne çıkarılan işçilere nakit desteği 3 ay daha sürecek Kısa çalışma ödeneği uygulaması model değişikliği ile devam edecekİşverene istihdamı koruması karşılığında teşvik verilmesi gündemde.
17 TEMMUZ’DA BİTECEKTİ


Malumumuz s’algınında çalışanların olumsuz etkilenmesini en aza indirmek için 17 Nisan tarihinde firmalara 3 ay boyunca işten çıkarma yasağı getirilmişti. Yasak normalde 17 Temmuz’a kadar devam edecekti. 3 aylık uzatma ile birlikte yasak 17 Ekim’e kadar uzatılmış olacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

GENELGE YAYINLANDI ARTIK 900 TL CEZASI VAR Son dakika haberi: Bakan Koca kritik illeri tek tek açıkladı Son dakika. Bu 42 İlde yaşayanlar dikkat.Yasak yeniden başladı Erdoğan Her gün Kaşık Kaşık İçiyor