Reklamlar

BAŞKAN ERDOĞAN MÜJDEYİ VERDİ YÜZDE 10 ZAM

Dd“KOBİ’LERE EN BÜYÜK DESTEĞİ BİZ VERDİK”
KOBİ’lere en büyük destekler hükümetimiz saatinde verildi. Savunma sanayii göğüs kabyükselen başarılara imza attığımız alanlardan biridir. Yüzde 70’e varan bir yerli üretimi savunma sanayiinde yakaladık.Türkiye kimin ne dediğine bakmadan istediği gibi operasyon yapabiliyorsa bunu savunma sanayiinde geldiğimiz noktaya borçluyuz.Milletimizden en çok dua aldığımız politikalarımızdan birisi de sosyal yardım politikalarımızdır.

DdAsgari ücretten memur ve emekli maaşlarında her alanda gelirleri ve refah civarını yukarıya çıkardık.
Türkiye’yi onurlu ve aslında omurgalı dış siyasete sahip bir ülke mevkisine yükselttik.SİSTEM ELEŞTİRİLERİNE ATATÜRKLÜ YANIT
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ülkemizin geleceğine bıraktığımız en büyük miras olacaktır. Diyorlar ki “bu geleneğimize ters bir yapı.” Diyorlar ki biz Atatürk’ün partisiyiz. Acaba Gazi parlamenter demokrasi ile mi yönetim etmiştir ülkeyi? Dünyada şu anda ilerlemiş ülkeler baktığımız vakit ya bakıyorsunuz başkanlık ya yarı başkanlık sistemi. Bunlar şu anda önde gelen sistemler olarak yer alıyor.

Dert başka. Dert kiminle geldi? AK Parti iktidarı ile bu cumhur ittifakının ortaklaşa getirmiş bulunduğu bir sistem. Bu rahatsız ediyor. Sonunda millete gidildi. Millet cumhurbaşkanlığı sistemine ‘evet’ dedi. Hani egemenlik kayıtsız koşulsun milletindi? Bundan soran sizin konuşmanız lafı güzaftır.“İKTİDARA ÇAMUR ATMA GAYRETİ İÇİNDELER”
Satın alma paritesine göre dünyanın 13. büyük ekonomisi durumundayız. Küçük bir atılım ile inşallah bu listede birkaç basamak aniden yükselebilecek bir haldeyiz.
Cari dengemiz ilk defa 5 milyar dolar çok gelir duruma geldi. Cari denge sorununu en az t’erörle mücadele kadar kritik bir beka sorunu olarak görüyoruz o yüzden kararlı duruşumuzu sonuna kadar sürdüreceğiz.

DdTurizmde 42 milyona ulaştık. İnşallah sene sonucunda 50 milyon rakamını göreceğiz. Döviz rezervlerimiz azalmıştı ama şimdi toparlandı ve 105 milyar dolar standardına yükseldi.
Şu anda bizim IMF ile bir ilgimiz yok. İktidara balçık atma gayreti içersindeler. Atamazsınız. Çünkü sizin buraya ne diliniz ne ağzınız ulaşamaz. Her şeyden evvelce haddinizi bileceksiniz. IMF vakasını bu milletin başına dert eden sizsiniz. Türkiye’nin şu an IMF’ye borcu yok. Başbakanlığım döneminde IMF bizde 5 milyar dolar belki de Euro borç istedi.

“FAİZ ORANLARINI DÜŞÜRECEĞİZ DEDİK”
Ülkemize geçen ağustos ayından itibaren kurulan döviz kuru faiz ve enflasyon üçgeninde kurulan oyunu bozduk. Faizi düşürdükçe enflasyon düşer dedim. Bu bulunduğu vakit büyüme süratlenir dedik.
Bakın şimdi bu sistem değişince evvelceki Merkez Bankası başkanını görevden aldık zira laf dinlemiyor adam. Yeni arkadaşımızla yola deva ettik. Faiz oranlarını düşüreceğiz dedik.

Faiz zira bir ülkenin kalkınmasına en büyük kötülüktür. Yatırımı durdurur ve sizin büyümenizi engeller. Bu adımlar atılınca hava değişti ve enflasyonda tek haneye geldik. Ve döviz kurunu oran olarak stabil duruma getirdik.”

Haberin devamı için fotoğrafa tıklayınız.
Reklamlar
29 Haziran 2020
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
63 Yaşına Basan Ahu Tuğba'nın Son Hali Herkesi Şok Etti