Anasayfa
19 Haziran 2020 ( 261 izlenme )
Reklamlar

Bakan Soylu Duyurdu

Süleyman Soylu, ehliyet ve kredi kartılarının kredi kartı işlemleri için gerekli olacaktırEhliyet ve kredi kartları çipli kimliğe yüklenecek, böylece tüm işlemler kimlikle yapılabilecek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ehliyet ve kredi kartlarının çipli kimliklere yükleneceğini ve böylece vatandaşların bu kartları yanında taşımasına gerek kalmayacağını söyledi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal D’de Neler Oluyor Hayatta’ programında açıklamalarda bulundu. Çipli kimliklerle ilgili bir çalışma yürütüldüğünü belirten Soylu, vatandaşların ehliyet ve banka kartlarını yanında taşımasına gerek kalmayacağını söyledi.Bakan Soylu konu hakkında şunları söyledi:Ehliyetimizi artık yanımızda taşımamız gerekmeyecek. Ehliyeti, kimlikteki çipe yükleyeceğiz. Kredi kartlarından uygun olanları yine kimliğe yükleyeceğiz. Yeni kimlik kartımızla birlikte banka kartımız ve ehliyetimiz tek kartta birleşmiş olacak.


"YAKIN ZAMANDA MÜJDELEYECEĞİZEhliyeti jandarma-polis bakmak istediğinde çipe dokundurmuş olacak. Ayrıca elektronik imza da buna yüklenecek. Yeni kimlik kartımız SGK ve e-imza hizmeti de sunacak. Yakın zamanda Türkiye’ye bunu müjdeleyeceğiz.
"ÇOCUKLAR VE GENÇLER SİBER SUÇLARDAN KORUNACAKSiber suçlarla ilgili bir yenilikten de bahseden Soylu, "Siber suçlarla mücadele birimlerimizle gurur duyabilirsiniz.Türkiye’de olup da arkadaşlarımızın bulamama ihtimali çok zayıftır.Bir yenilikten daha bahsedeceğim. Siber Suçlar Dairemizin içerisinde Siber Ay’ diye, özellikle çocuk ve gençlerimizi siber suçlardan korumak için yeni bir program başlatılıyor. Bunu da ilk burada anlatıyorum. Gençlerimize çocuklarımıza musallat olanlara gerekli cevabı verecekler. dedi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sekine duası 19 ayetin büyük mucizesi en tesirli dilek ve hacet dualarından biridir Demleyip İçin, Şeker Hastalarına Bire Bir Adet Öncesi Gerginlik Sendromu (Premenstruel Sendrom) AFRİKA SICAKLARI GELİYOR