Anasayfa
24 Haziran 2020 ( 1362 izlenme )
Reklamlar

Bakan Koca'dan son dakika Kurban Bayramı açıklaması

Bakan Koca'dan son dakika Kurban Bayramı açıklaması!

Corona virüs Bilim Kurulu, yeni tip corona virüs ile mücadelede son durumu ve tedbirleri görüşmek üzere video konferans yöntemiyle toplandı. Bakan Koca toplantı sonrası açıklama yaparak Kurban Bayramı'nda kısıtlama olacak mı? sorusuna yanıt verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Koca, 'Kurban Bayramı'nda kısıtlama olacak mı?' sorusuna şu cevabı verdi:

Bilim Kurulu'nda Kurban Bayramı'yla ilgili bir kısıtlama gündeme gelmedi. Ama 1 aydan fazla bir zaman var. Önümüzdeki süreçte salgının seyri bu dönem için belirleyici olacak. Önümüzdeki dönemde Kurban Bayramı'nda kısıtlılık olabileceğini, herhangi bir kısıtlama olabileceğini şimdiden söylemem zor. Ama büyük oranda Ramazan'da olduğu gibi olmayacağı kanaatindeyim. 
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 
Koca, ''Vaka sayılarının binin üzerinde olduğunu görüyoruz. Vefat sayılarımızın eskiye göre düşük olduğunu görüyoruz. Hastane yükümüzün ve yoğun bakım yükümüzün az olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki dönemde yeni bir kısıtlamayı Bilim Kurulu'nda gündemimize almadık, doğrusu şu an düşünmüyoruz. Bu döneme kontrollü sosyal hayat dönemi demiştik. Özellikle bu hayatın tedbirlerle devamını önemsiyoruz. Tedbirlere uyduğumuz oranda tehdit ortadan kalkar. Bu dönemde normal hayatımıza devam ederken virüsle karşılaşmamanın yolu maske, mesafe ve el temizliğine özellikle dikkat ederek, eskiden olduğu gibi yasaklı dönemlerin olmaması ki, düşünmüyoruz. Belki iller, ilçeler, köyler bazında bu anlamda birtakım benze kısıtlamalar il hıfzısıhha kurulları alabilirler. Ama şu anda kısıtlama gündemimizde olmadı'' açıklamasını yaptı. 

65 YAŞ ÜSTÜ AÇIKLAMASI 
Koca, ''Bilim Kurulunun 65 yaş üstünde var olan tedbir dışında ilave tedbiri söz konusu olmadı. Varolan tedbirin devamı şeklinde yaklaşım oldu'' dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ebru Gündeş MÜGE ANLI'NIN ÜZERİNE YÜRÜDÜ iŞTE O KARAR Bir efsane daha hastalığa yenik düştü