Anasayfa
18 Ağustos 2020 ( 1453 izlenme )
Reklamlar

Artık Yasak Oldu

Sürpriz Karar: Artık Yasak! 32 İlde Zorunlu Şimdi Açıklandı!


 
Salgında maske kullanımının önemi gün geçtikce daha da önem arz etmeye başladı.
Kişilerin kendilerini korumak ve daha önemlisi eetrafındaki insanları korumak amacıyla maske takması hayati derecede önemli. Türkiye’de maske takma alışkanlığı gün geçtikçe daha da iyiye giderken bunun istisnaları da oluyor. Bu istisnaların da önüne geçebilmek adında 33 ilde sokağa maske takmadan çıkılması da yasaklandı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yakın çekim ve açık hava
 
“Kontrollü Sosyal Hayat” sürecinde pazar yerleri, marketler, AVM’ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile tekrar hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, bazı illerde hıfzıssıhha kurulları tarafından sokağa çıkıldığında da mecburi tutuluyor.

HANGİ İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK?
Bursa ve Zonguldak’ta alınan kararla birlikte; Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Erzurum, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu, Kocaeli, İzmir, Mardin ve Amasya maskesiz çıkarı çıkmak yasaklandı.
Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Zonguldak, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu ve Amasya’da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

5 İLDE DURUM TEHLİKELİ BOYUTLARA ULAŞTI Prof Dr Tevfik Özlü’den önemli 3 öneri Onlarca kişi bu hatayı yapıyor MİLYONLARA MÜJDE