Reklamlar

ARTIK DEVLET MİLYONLARCA KİŞİYE ELEKTİRİK YARDIMI YAPACAK

DdAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı bildirimde elektrik tüketim desteği sayesinde alakalı bilgileri paylaştı! 2020 senesinde yaşanan Koronavirüs salgınının da etkisiyle Devlet takviyeleri ve yardımları artarak devam ediyor. 2020 senesinde 1 milyon 515 bin ailenin elektrik faturalarının ödenmesi amacıyla Devlet yardımı veriliyor.

Elektrik tüketim desteği ile gereksinim sahibi ailelerin elektrik faturaları Devlet doğrulusunda kısmen ya da tamamıyla ödeniyor. Peki Elektrik tüketim desteğinden kimler faydalanabilir? Elektrik tüketim desteği müracaat nasıl yapılır, müracaat şartları nelerdir? Bütün bu soruların cevabı haberimizin devamında sizlerle… Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı bildirimde 2019 senesinde uygulamasına başlanılan Elektrik Tüketim Desteği’nin geçtiğimiz 1 senelik sürede 1 milyon 515 bin aileye verildiğini aktardı.


DdElektrik tüketim desteği ile Devlet, gereksinim sahibi ailelerin elektrik faturalarının bir bölümünü ya da tamamını ödüyor. Elektrik Tüketim Desteği müracaatları 2019 senesinde bulunduğu gibi 2020 senesinde da sürüyor. 2020 senesinde, Koronavirüs salgınının da etkisiyle Devlet yardımları artarak sürüyor. Bakan Selçuk da 2002 senesinde yalnızca 4 kalem Devlet yardımının bulunduğunu belirterek, 2020 senesi itibariyle lüzumsinim sahibi vatandaşlar ve aileler amacıyla uygulamaya konan sosyal yardım uygulaması adedinin 43’e ulaştığını ifade etti.


Haberin devamı için lütfen tıklayınız
Reklamlar
27 Haziran 2020
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Valiler duyurdu. Ani Bir Kararla 8 Şehrimize giriş çıkış yeniden yasaklandı