Anasayfa
16 Haziran 2020 ( 2411 izlenme )
Reklamlar

81 İlimize gönderildi.Bu geceden itibaren yeniden yasaklandı

İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Normalleşme adımları maalesef bazı vatandaşlarımız tarafından suistimal ediliyor. Yeni vaka sayısı kaç gündür düzenli olarak artıyor. Son günlerde ise kamuoyuna yansımakta ve tepkilere sebebiyet vermekte olan uygulamaya yasak getirildi. 81 ilde valiliklere iletildi.İçişleri Bakanlığı son günlerde görülmekte olan ve tepkilere neden olan toplu asker uğurlama törenlerine yasak getirdi, 81 il valiliği tekrar uyarıldı.


İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan resmi açıklama ise şu şekilde:“Son günlerde kamuoyuna yansıyan asker uğurlamaları görüntüleri nedeniyle 81 İl valiliğini bir kez daha uyarıldı.Söz konusu genelge ile askere gidecek olan vatandaşlar için toplu olarak askere uğurlama törenlerinin geçici süreliğine kısıtlandığı/ yasaklandığı anımsatıldı. Valiliklerden, daha önce gönderilen genelge kapsamında gerekli tedbirlerin alınmasını, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlemlerin yapılması istedi.” denildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şartları Sağlıyorsanız Sizde Faydalanabilirsiniz Bir Belirtisi Daha Ortaya Çıktı O MEKANLAR KAPATILACAK MİLYONLARA MÜJDE